Napisane przez:
dnia:
tagged ,
kredyty?

Wymarzony blond – jak go osiągnąć na swojej głowie?

Podobno mężczyźni wolą blondynki, jak uważała ikona światowego kina Marylin Monroe. W rzeczywistości męskie gusta są podzielone, jednak wiele pań marzy o tym, by mieć na głowie wymarzony blond kolor. Kłopot z jego uzyskaniem mogą mieć przede wszystkim te panie, które natura obdarzyła ciemnymi włosami.

W przypadku naturalnych blondynek uzyskanie pięknego, złocistego odcienia nie jest zbyt trudne. Można zastosować specjalne szampony wydobywające jasne odcienie lub rozjaśnić włosy o kilka tonów przy użyciu farby. W przypadku pań o ciemnej karnacji i ciemnych włosach problem jest już większy. Najczęściej nie da się uzyskać wymarzonego efektu podczas jednorazowego farbowania.

Kolor na głowie powierz fryzjerowi

Zmiana koloru włosów na blond wiąże się z używaniem dosyć silnych środków utleniających. Ich niewłaściwe zastosowanie może spowodować, że włosy w dużym stopniu będą popalone, zniszczone i w niczym nie będą przypominać pięknego blondu rodem z gazetowej okładki. Dlatego też, jeśli zależy Tobie na pięknym blondzie, warto skorzystać z usług profesjonalisty. Fryzjer doskonale dobierze kolor, a jednocześnie użyje profesjonalnych preparatów, które nie niszczą włosów w takim stopniu jak utleniacze, które można kupić w drogeriach.

Odcień indywidualnie dopasowane

Wbrew pozorom, blond to nie jeden kolor, a całe mnóstwo odcieni, które warto indywidualnie dopasować. Blond może być w odcieniach ciepłych lub chłodnych. Warto więc najpierw sprawdzić, w jakim odcieniu kobiecie będzie najlepiej. W przypadku ciepłej urody, także na głowie sprawdzą się ciepłe, słoneczne odcienie. Natomiast panie, które mają typowo zimną urodę, dobrze jest wybrać chłodne odcienie blondu, platynowe czy wchodzące w różne odcienie szarości. Dobrze dobrany blond na głowie będzie podkreślał urodę, natomiast kiepsko wybrany odcień może powodować, że kobieta straci na urodzie, gdyż kolor nie będzie jej pasował. W tej kwestii również warto zaufać profesjonalnemu fryzjerowi, który umiejętnie dobierze konkretny odcień.
Właściwa pielęgnacja blond fryzury

Włosy w jasnych odcieniach blondu świetnie wyglądają tuż po wyjściu od fryzjera i po pierwszych kilku myciach. Potem z biegiem czasu kolor traci na intensywności, włosy albo blakną, albo zaczynają wpadać w odcienie żółtego czy słomkowego. Nie wygląda to najlepiej, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne środki do pielęgnacji blond włosów. W drogeriach bez problemu można znaleźć szampony i odżywki do włosów w odcieniach blondu. Dobrym rozwiązaniem jest również regularne stosowanie specjalnych płukanek, które niwelują żółty odcień i zapewniają piękne, platynowe odcienie. Płukanki wykonuje się po myciu włosów mniej więcej raz w tygodniu. W pielęgnacji blondu ważne jest również regularne farbowanie odrostów. Im ciemniejsze naturalne włosy, tym gorzej wyglądają, gdy zaczynają odrastać. Warto więc regularnie odrosty rozjaśniać, aby cała fryzura wyglądała nieskazitelnie.