Napisane przez:
dnia:
kredyty?

Profesor Robert Travis – życiorys

Robert Travis przyszedł na świat w miejscowości Saint Paul 29 marca 1921 roku. (Saint Paul leży w środkowowschodniej części stanu Minnesota wzdłuż brzegów rzeki Missisipi, jest stolicą od roku 1849, początkowo Terytorium Minnesota, a od 1859 stanu Minnesota. Warto dodać, że Saint Paul przylega do największego miasta w stanie – Minneapolis.) Robert Travis pochodził z farmerskiej wyjątkowo biednej rodziny. Wiele zawdzięczał swemu uporowi – konsekwentnemu dążeniu do celu zawdzięczał uzyskane wykształcenia. Uczył się w technikum w Plymouth. Następnie rozpoczął studia w Minneapolis, na wydziale Biochemii, gdzie pozostał wykładając nauki o rozwoju bakterii. Najpierw doktorat, a następnie przewód profesorski zapewnił mu stały dopływ materiałów od których można powiedzieć, że był uzależniony.

Profesor Robert Travis

Wstąpił do tajnej organizacji Mandur mając zaledwie lat osiemnaście, czyli w roku 1939. Prędko zauważono jego zdolności przywódcze, oraz wybitne zaangażowanie. Otrzymał wkrótce stanowisko szefa struktur wywiadowczych.

Nie musiał ukrywać swej brutalnej natury. Był zdecydowany we wszystkich przejawach swego okrucieństwa. Dla przeciwników był bezwzględny. Jego fascynacja życiem bakterii i wpływem poszczególnych szczepów na ludzi doprowadziła do szaleńczych metod testowania ich bezpośrednio na ludziach. Jego kariera zaczęła dobiegać końca wraz ze śmiercią kilkudziesięciu ochotników, którym zaszczepił mnóstwo bardzo groźnych bakterii i mimo, że początkowo po śmierci 14 osób został uniewinniony, po jego poczynaniom przyjrzeli się Centralne struktury bezpieczeństwa narodowego. Proces profesora Roberta Travisa rozpoczął się od początku.

Został skazany na karę śmierci w styczniu 1952 roku przez sąd na podstawie niezbitych dowodów zabójstwa ponad 400 osób. Wyrok wykonano 23 grudnia 1952 roku.