Napisane przez:
dnia:
tagged , ,
kredyty?

Plastyka brzucha po odchudzaniu

Skuteczne odchudzanie i gubienie zbędnych kilogramów działa motywująco, zachęca do dalszej walki, ale również wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Jeśli schudniemy zbyt dużo w krótkim czasie, problemem może być nadmiar skóry, który nie zdążył się wchłonąć. Czasem jedynym rozwiązaniem wydaje się być plastyka brzucha.

Problem z nadmiarem skóry na brzuchu i nie tylko mają osoby, które w krótkim czasie zgubiły zbyt dużo kilogramów. Najczęściej są to osoby schodzące z wysokiej otyłości. Jednym ze sposobów na zniwelowanie tego problemu może być połączenie diety z aktywnością fizyczną. Umiejętnie dobrane ćwiczenia spowodują, że skóra będzie ładnie się wchłaniała. Niestety, nie zawsze przynosi to pożądany efekt. Przy zgubieniu kilkudziesięciu kilogramów nawet najbardziej intensywne ćwiczenia nie za bardzo pomogą. Problemem może być też wiek – im jesteśmy starsi, tym mniej w skórze jest kolagenu, przez co jest mniej elastyczna. Nie zawsze więc da się pozbyć nadmiaru skóry ćwiczeniami. Czasem nawet po długim czasie od schudnięcia, problem z nadmiarem skóry się utrzymuje. Wtedy nie ma innego wyjścia, tylko ten nadmiar wyciąć.

Najczęściej za plastykę brzucha trzeba zapłacić z własnej kieszeni

W sytuacji, gdy nadmiar skóry jest sporym problemem estetycznym, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest plastyka brzucha wykonywana najczęściej w prywatnych klinikach. Refundowane zabiegi można znaleźć jedynie w niektórych ośrodkach czy oddziałach leczenia otyłości. Pacjenci oddziałów bariatrycznych po wykonaniu resekcji żołądka mogą liczyć na bezpłatną plastykę brzucha w określonym czasie o operacji. Jednakże najczęściej taka operacja traktowana jest nie jako lecznicza, a jako estetyczna, trzeba więc liczyć się z tym, że trzeba zapłacić za nią z własnej kieszeni.

Koszty zabiegu mogą być różne w zależności od konkretnej kliniki i jej renomy. Wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli jednak decydujemy się na chirurgiczną ingerencję w ciało, warto poszukać sprawdzonej kliniki i doświadczonych lekarzy. Tylko prawidłowo wykonana plastyka brzucha sprawia, że sylwetka świetnie się prezentuje, a rekonwalescencja po zabiegu przebiega bez komplikacji.
Na czym polega zabieg?

Plastyka brzucha polega na usunięciu zbędnych partii skóry i tkanki tłuszczowej oraz na wzmocnieniu mięśni brzucha. Cięcie chirurgiczne wykonuje się na dole brzucha, dzięki czemu blizna po operacji nie jest widoczna – można ją bez problemu ukryć nawet pod bielizną czy kostiumem kąpielowym.

Plastyka brzucha nie jest zabiegiem skomplikowanym i trwa od 2 do 4 godzin w zależności od tego, czy usuwana jest sama skóra, czy dodatkowo przeprowadza się liposukcję. Zabieg doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku osób, które zgubiły dużą ilość kilogramów, ale również u kobiet po ciąży, których powłoki brzuszne nigdy nie wróciły do stanu sprzed ciąży. Plastyka brzucha doskonale wpływa nie tylko na sam wygląd i sylwetkę, ale również na poczucie własnej wartości i samoocenę. Warto ją wykonać, jeśli nie jesteśmy do końca zadowoleni ze swojego wyglądu.2 comments to “Plastyka brzucha po odchudzaniu”
2 comments to “Plastyka brzucha po odchudzaniu”

Comments are closed.