Napisane przez:
dnia:
tagged ,
kredyty?

Kapsułki z tasiemcem na odchudzanie

Wraz z zapotrzebowaniem na gubienie kilogramów i szczupłą sylwetkę, rośnie liczba metod odchudzających, które przynoszą szybkie efekty. Niektóre z nich są racjonalne i zdrowe, inne nie mają nic wspólnego z rozsądnym gubieniem wagi i są po prostu niebezpieczne, nie tylko dla zdrowia, ale też dla życia. Dobrym przykładem tych drugich są kapsułki z tasiemcem.

Łykanie kapsułek z tasiemcem nie jest sposobem na odchudzanie, ale na szybkie wyniszczenie organizmu. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia i decyduje się na taką drastyczną metodę odchudzania. Kapsułki zawierające tasiemca można bez problemu kupić w internecie, a sprzedawcy zachwalają ich wysoką skuteczność i fakt, że wypróbowali tę metodę na sobie. W rzeczywistości, kupując kapsułki z niewiadomego źródła nie wiadomo, czy faktycznie łykamy tasiemca. Co więcej, o wiele lepiej jest trafić na sprzedawcę oszusta, który wyśle kapsułki bez tasiemca. Wtedy ich zażycie nie przyniesie efektu, ale też negatywnych skutków dla zdrowia.

Tasiemiec zabiera żywicielowi wszystko, co mu potrzebne

Kapsułki z tasiemcem są sporym zagrożeniem dla osoby, która je zażywa. Po pierwsze, nigdy nie wiadomo, w jakim stadium rozwojowym znajduje się tasiemiec oraz czy osoba połykająca będzie jedynie nosicielem, czy też żywicielem. Po drugie, tasiemiec osadza się w przewodzie pokarmowym i zaczyna czerpać składniki pokarmowe z tego, co zjada żywiciel. Wbrew pozorom i temu, co zapewniają czasem sprzedawcy, tasiemiec nie pochłania wybiórczo tłuszczów czy cukrów, on z pożywienia bierze wszystko, co jest mu potrzebne do własnego rozwoju. Owszem, żywiciel tasiemca chudnie, ale jednocześnie jego organizm jest coraz bardziej wycieńczony i wyniszczony, bo tasiemiec zabiera wszystkie cenne składniki odżywcze.

Skutki uboczne działania tasiemca w organizmie

Odchudzanie przez zażywanie tabletek z tasiemcem szybko przynosi negatywne efekty – pojawiają się mdłości, bóle głowy, anemia, ostre biegunki, omdlenia czy infekcje przewodu pokarmowego. Dolegliwości te są dosyć charakterystyczne, jak w przypadku każdego innego zakażenia robakami. Co więcej, może on być również zagrożeniem dla otoczenia i nieświadomie zarażać tasiemcem inne osoby. Trzeba też pamiętać, że tasiemiec w organizmie człowieka nie tylko się żywi, ale również wydala zbędne produkty swojej przemiany materii, które mogą powodować kolejne dolegliwości zdrowotne.
Raz połkniętego tasiemca bardzo trudno się pozbyć

Wbrew temu, co zapewniają sprzedawcy tasiemcowych kapsułek, nie wystarczy łyknąć środków na odrobaczanie, by pozbyć się tasiemca z organizmu. Leczenie się z pasożyta może trwać wiele miesięcy, a niektórych negatywnych skutków jego działania można się nigdy nie pozbyć. Tabletki z tasiemcem są więc jedną z najgorszych metod odchudzania. Trudno je wręcz nazywać metodami odchudzającymi – łykanie kapsułek jest nieodpowiedzialne, niebezpieczne, a efekt działania tasiemca może utrzymywać się latami.
Kapsułki z tasiemcem po prostu zabijają.