Napisane przez:
dnia:
tagged , ,
kredyty?

Jak schudnąć 10 kilogramów w miesiąc?

Choć 10 kg w miesiąc wydaje się nieco nierealne, w rzeczywistości jest to możliwe. Najczęściej takiego wyzwania podejmujemy się przed ważną imprezą, gdy chcemy zmieścić się w wymarzoną kreacje lub przed wakacjami, by dobrze wyglądać w stroju kąpielowym.

Jeśli na schudnięcie 10 kilogramów mamy tylko miesiąc, początku odchudzania nie należy odkładać do jutra czy przyszłego tygodnia. Warto zacząć praktycznie od razu, gdyż liczba kilogramów jest dosyć spora. Trzeba również pamiętać, że im szybciej chudniemy, tym szybciej może nam się później pojawić efekt jojo, czyli powrót wszystkich zgubionych kilogramów. Dlatego warto postawić na rozsądne odchudzanie, które później nie spowoduje żadnych efektów ubocznych.

Niektóre diety dają świetne efekty

Skuteczne gubienie początkowych kilogramów zapewniają niektóre popularne diety – dieta kopenhaska czy białkowa przynoszą świetne efekty już na początku odchudzania. Skoro można schudnąć 5 kilogramów w pierwszym tygodniu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciągu miesiąca schudnąć 10. Efekty diety z pewnością będą widoczne i na pewno po miesiącu założymy wymarzoną kreację czy bikini, trzeba jednak liczyć się z tym, że po zakończeniu diety i powrocie do dawnych nawyków żywieniowych, zgubione kilogramy mogą wrócić.

Ustal plan odżywiania na następne tygodnie

Dobrym rozwiązaniem na szybkie odchudzanie jest wyeliminowanie z diety wszystkich złych potraw i produktów, które odpowiadają za przyrost zbędnych kilogramów. Warto postawić na zbilansowaną dietę, jedzenie 3-4 niewielkich posiłków dziennie. Między posiłkami nie należy podjadać, nie należy też robić zbyt dużych odstępów między nimi, gdyż może to prowadzić do napadów głodu wieczorami. Należy ograniczyć liczbę spożywanych kalorii, jednak bez nadmiernej przesady – restrykcyjne diety typu tysiąc kalorii wprowadzają organizm w stan głodu, spowalniają metabolizm i powodują, że pomimo niejedzenia, nie chudniemy.

Bez ćwiczeń sama dieta nie wystarczy

Aby zrzucić 10 kilogramów w miesiąc sama dieta nie wystarczy. Konieczne będą również ćwiczenia fizyczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Warto zapisać się na siłownię, zajęcia fitness czy kupić karnet na basen. Regularny ruch spowoduje podkręcenie metabolizmu, który przestawi się na zwiększone spalanie. Dzięki temu efekt spalania tłuszczu będzie utrzymywał się jeszcze wiele godzin po zakończonych zajęciach. Oprócz diety i ćwiczeń, można również wspomóc się suplementami, które pomagają w odchudzaniu. Świetnie sprawdzą się naturalne preparaty, które przyspieszają spalanie tłuszczu, hamują uczucie łaknienia, a przy tym zawierają niezbędne witaminy i minerały, których niedobory mogą pojawić się w czasie diety.Jak schudnąć 10 kilogramów w miesiąc? – podsumowanie

Gdy już uda nam się zrzucić w miesiąc 10 kilo, warto rozsądnie i odpowiedzialnie podejść do dalszego odchudzania czy utrzymania wagi. Powrót do dawnych nawyków żywieniowych spowoduje powrót kilogramów. Warto więc dobrze zaplanować wychodzenie z diety lub dalsze jej etapy. W tej sytuacji przydać się może pomoc profesjonalnego dietetyka.

Muszę coś dodać:

pierwsze założenie było jak schudnąć 4 kg w 2 tygodnie, kolejne by zrzucić 10 kg  w miesiąc, ale teraz wiem, że początki były łatwe, potem było gorzej, bo każdy kolejny kilogram nadwagi coraz trudniej usunąć. Mi się udało w 13 miesięcy zrzucić 20 kg, przede mną jeszcze 10-13 kg do zrzucenia i wiecie co Wam powiem? Warto wziąć się za siebie, bo nie dość, że schudłem to jeszcze nabrałem wigoru i chęci życia. Teraz chce się żyć, pracować, biegać, odchudzać i ma się duuuuuużo więcej energii. dlatego PoLeCaM 😀