Napisane przez:
dnia:
tagged ,
kredyty?

Jak obniżyć poziom cholesterolu ?

Na wysoki poziom cholesterolu wpływa bardzo wiele różnych czynników, często ma on podłoże genetyczne i skłonność do zbyt wysokiego poziomu cholesterolu mogliśmy odziedziczyć po wcześniejszych pokoleniach. Jednak najczęściej sami mamy wpływ na to jaki poziom cholesterolu mamy w naszym organizmie.

Podstawowym czynnikiem decydującym o poziomie cholesterolu jest dieta. Ta bogata w tłuszcze nasycone, a uboga w kwasy tłuszczowe nienasycone przyczynia się do gwałtownego wzrostu poziomu cholesterolu. Dodatkowo dieta uboga w potas i bogata w chlorek sodu (sól kuchenna) również gwałtownie podnosi poziom cholesterolu. Osoby prowadzące siedzący tryb życia, nie uprawiające żadnego sportu, ani nawet nie wykonujące jakiejkolwiek aktywności fizycznej zdecydowanie częściej są narażone na problemy z cholesterolem.

Podwyższony poziom cholesterolu może powodować powstawanie grudek tłuszczowych powodujących miażdżycę w naszym organizmie. Są to twarde grube złogi osadzające się w tętnicach , przez co skutecznie zmniejszają przepływ krwi do serca (zmniejszają światło żył i tętnic), czego następstwem może być miażdżyca, a nawet zawał serca. (polecam: www.drebotdental.pl - Implanty stomatologiczne

Objawy wysokiego cholesterolu

BÓL NÓG – często winę za bolące nogi zwalamy na stojącą pracę, albo po prostu zmęczenie, jednak zbyt wysoki poziom cholesterolu powoduje ciągłe bóle stawowe, odczuwalne jako ból nóg.

ZAWROTY GŁOWY i NUDNOŚCI  – może to być stres, przemęczenie, albo zbyt wysokie ciśnienie, ale jak się okazuje zbyt wysoki cholesterol również może powodować zawroty głowy.

BRAK ENERGII –  bardzo często spowodowany jest brakiem odpowiedniej ilości snu, nadwagą, zbyt wysokim poziomem cukru we krwi (za wysoki poziom trójglicerydów), ale także problemy z cholesterolem.

KOŁATANIE SERCA – też często mylone z nadciśnieniem oraz przemęczeniem, jednak niski poziom potasu i wysoki cholesterolu powodują takie objawy jak kołatanie serca.

Zobacz także: Zobacz opinie o eToro

Jak obniżyć poziom cholesterolu?

Wystarczy odpowiednio zbilansowana dieta (dużo błonnika, białka oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych – ryby!!!), zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna – to klucz do sukcesu. Na rynku dostępne jest także całe mnóstwo preparatów regulujących poziom cholesterolu, różne tabletki na zmniejszenie poziomu cholesterolu, jednakże z moich doświadczeń, nie wiele pomagają, jeżeli nie ma się odpowiednio zbilansowanej diety i nie zacznie się człowiek ruszać.

Warto przeczytać: http://na-budowie.pl/

One comment to “Jak obniżyć poziom cholesterolu ?”
One comment to “Jak obniżyć poziom cholesterolu ?”
  1. Za głupie komentarze i wycieczki osobiste dodawanie komentarzy zostało wyłączone. Nie popieramy hejtu i nie jesteśmy za uprawianiem tutaj polityki.

Comments are closed.