Napisane przez:
dnia:
tagged
kredyty?

Infopraca – co to jest?

Ostatnio jeden ze znajomych rzucił mi hasło, że szuka infopracy. Myślałem, że chodzi o portal z ofertami, ale okazało się, że w slangu młodzieżowym chodzi o coś zupełnie innego. Po kilku drinkach w pobliskim PUBie wyjaśnmił mi o co mu właściwie chodziło. poniżej definicja infopracy:

Infopraca – praca najczęściej zdalna z domu, polegająca na wykonywaniu zadań przez komputer i internet. Jednak nie jest to zwyczajna praca typu przygotowywanie ofert, czy odpisywanie na emaile, nie jest to także związane z projektowaniem (grafiki, strony www itp) ale jest to specyficzny rodzaj pracy polegający na wyszukiwaniu informacji i/lub kontaktów w ściśle określonym temacie zadanym przez pracodawcę. Jak się okazało jest to bardzo popularny kierunek ostatnio, taka swego rodzaju inwigilacja, a właściwie wojna przemysłowa na informację. Jest to np. wyszukiwanie dostępnych produktów po jak najniższej cenie, sprawdzanie czy i gdzie dany produkt można dostać, czy w ogóle na jakim terenie działa nasza konkurencja. Tak mniej więcej wygląda INFOPRACA. taka delikatna subtelna nazwa do wyszukanego i bardzo pożądanego stanowiska.

Ile zarabia się na stanowisku Inforacownika? Zależy od umiejętności i skuteczności pracownika, ale widełki są bardzo duże: od 3-4 tys. zł na rękę miesięcznie do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Niestety wymaga to po pierwsze dość dużych kwalifikacji, po drugie niesamowitego zmysłu detektywistycznego.