Napisane przez:
dnia:
tagged , , , , ,
kredyty?

Eco Quantum Saver – pytania i odpowiedzi

Jakiś czas temu było głośno o takim małym produkcie – Tesla Eco Saver, który to rzekomo obniża rachunki za prąd. Urządzenie to spotkało się z wieloma negatywnymi opiniami, między innymi, z tym, że w PL kosztuje w sklepach internetowych coś koło 150 zł (po rabatach) a w Chinach można było to kupić za kilka złotych. Urządzenie dokładnie tak samo wyglądające, mające tylko inną nazwę lub opakowanie. Na ile to była prawda, nie wiem, nie zagłębiałem się, ale jeden z naszych czytelników wysłał ostatnio zapytanie by się przyjrzeć innemu podobnemu urządzeniu: Eco Quantum Saver. Ponoć bardzo skuteczne urządzenie do oszczędzania prąd obniżające rachunki za prąd w domu z 100zł/m-c do 60 zł za miesiąc. No cóż, ja u siebie w domu płacę rachunki po ok 300 zł/m-c (ostatnia faktura 650 zł za dwa miesiące, bo wolę dostawać faktury rzadziej, niż co chwilę 🙂 )

Eco Quantum Saver – co to jest?

Eco Quantum Saver to małe pudełeczko które należy zainstalować w ramach swojego układu elektrycznego w domu w celu obniżenia rachunków za prąd, niestety na stronie sklepu nie jest nic więcej napisane co by miało ręce i nogi…

Eco Quantum Saver – Czy działa?

Ja niestety za dużo razy naciąłem się na kupowanie jakiś „wynalazków” które potem okazywały się nieskuteczne, ale jeśli ktoś lubi wyzwania… mnie zepsucie licznika energii elektrycznej magnesem neodymowym i olbrzymi rachunek z elektrowni za naprawę nauczyły, żeby w ten sposób nie eksperymentować! Ale ponoć opinie są takie, że wiedza kosztuje. Jeśli ktoś się zdecydował, kupił i mu urządzenie dział, może do mnie napisać, ale czy wpis opublikuję? hmmm zależy od poziomu wpisu.

cena Eco Quantum Saver

Jak się chwilę poklika po stronie sklepu to cena zmienia się ze 149 zł, na „promocyjną” jedyne 99 zł, nie wiem czy z przesyłką, czy bez, bo to jasno ze strony nie wynika, ale obniżka jest. Czy tak na siłę chcą to sprzedać, że tak obniżają cenę? w MediaMarkt obniżają o VAT czyli 23% a tutaj aż o tyle? Podejrzane.